ABBA koncertuje w Polsce!

Od rozpadu szwedzkiej grupy ‚ABBA’ minęły ponad 33 lata. Jednak jej przeboje nucą kolejne pokolenia. W styczniu w Krakowie i Warszawie przeboje tej grupy będziemy mogli usłyszeć w wersji żeńskiego kwartetu The Amazonas, występujących wraz z Cinema Symphony Orchestra.

Wizerunek Abby robił ogromne wrażenie - długie białe dzwony, obcisłe koszulki wokalistek i wokalistów, niepospolite makijaże Fridy i Agnethy oraz długie włosy Benna i Björna.

Grupa zakończyła działalność w 1982 roku, ale jej historia i piosenki są nieśmiertelne. Niesamowity sukces odniósł musical „Mamma Mia!” z  jej piosenkami, który możemy oglądać również w wersji polskiej - w Warszawie w Teatrze Muzycznym „Roma”.

Obecnie przeboje Abby w wersji symfonicznej zaprezentuje The Amazonas w towarzystwie Cinema Symphony Orchestra. Anastasie, Julia, Sophia i Victoria najsłynniejsze przeboje Abby śpiewały już w Berwaldhallen w Sztokholmie, Parco della Musica w Rzymie, Teatro degli Arcimboldi w Mediolanie, Coliseu dos Recreios w Lizbonie, Pałacu Euskalduna w Bilbao czy Palau de la M sica w Barcelonie. W skład Cinema Symphony Orchestra wchodzą muzycy, którzy od lat specjalizują się w muzyce filmowej. Zespół miał okazję występować na scenach w całej Europie, m.in. w Niemczech, Grecji, Holandii, Francji, we Włoszech i w Hiszpanii, gdzie odwiedził najważniejsze sale koncertowe. W swoim repertuarze ma same filmowe hity - m.in. tematy z „Harry'ego Pottera”, „Władcy pierścieni”, „Titanica”, „Piratów z Karaibów”, „Fame”, „E.T.”, „Poszukiwaczy zaginionej arki” i „Powrotu do przeszłości”.

Widowisko „Abba symfonicznie” odbędzie się 22 STYCZNIA o godz. 19 w Centrum Kongresowym ICE, Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17), oraz 24 STYCZNIA o godz. 20 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie (ul. Jasna 5).

Bilety w cenie od 140

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.