Dariusz Kaleta - malarstwo - wystawa jubileuszowa 30-lecia pracy twórczej

W chorzowskiej Galerii Sztuki MM można oglądać jubileuszową wystawę malarską z okazji 30-lecia pracy twórczej Dariusza Kalety.

By zwiedzić ją w jego towarzystwie wszystkich serdecznie zapraszamy na weekend do Chorzowa. 14 maja (sobota) będzie można spotkać się na miejscu z autorem prezentowanych prac. 

Jubileuszowa wystawa potrwa do 25 maja 2016 r.

Dariusz Kaleta, znany również pod pseudonimem Dariuss, urodził się w 1960 roku w Lubaniu Śląskim. Odebrał gruntowne wykształcenie plastyczne w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Katowicach. W 1987 roku otrzymał dyplom w pracowni profesora Tadeusza Grabowskiego, wkrótce otrzymując aneks w pracowni litograficznej profesora Tadeusza Gawrona. Szerokiemu gronu znany jest nie tylko jako malarz, ale także jako działający od 2002 roku dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu, dający widzom możliwość kontaktu z dziełami takich mistrzów jak Władysław Hasior, Zdzisław Beksiński, Józef Szajna czy Antoni Fałat. Jako artysta najpełniej realizuje się w olejnym malarstwie sztalugowym, nie stroni jednak od prac wykonywanych w technice malarstwa akrylowego czy rysunku sangwiną. Urozmaiconą twórczość, w której wyróżnić można liczne inspiracje cechuje zawsze nadzwyczajna dbałość o swój artystyczny warsztat.

W największych dwóch ostatnich,ważnych wystawach Galeria Profil-Poznań, PGS Sobot wystawę Dariussa obejrzało ponad 10 tysięcy osób.

 
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.
liminek@onp-lp.org
świetne prace