Semper Opera Ball - młode polskie talenty poza granicami kraju!

W roku 2016 Drezno, jako niezwykle ważna i znacząca stolica kultury ze słynną Semper Opera, po raz jedenasty stanie się gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń kulturalnych jakim jest Semper Opera Ball. Przepełniony atrakcjami, magiczny wieczór dodatkowo wzbogacony zostanie o spektakularny i unikatowy pokaz Wyższej Szkoły Artystycznej. 

Prestiżowy Semper Opera Ball cieszy się renomą i uznaniem na całym świecie, określany mianem najpiękniejszej nocy w roku zarówno w Dreźnie jak i w całych Niemczech, zachwyca niepowtarzalną i wyjątkową atmosferą. Będąc miejscem klasycznych wydarzeń wpisanych w europejską tradycję, równocześnie staje się sceną dla prezentacji wybitnych współczesnych artystów, teatrów, pokazów, koncertów i kolekcji sztuki. 

Na scenie Semper Opera Ball co roku gościnnie występują międzynarodowej sławy artyści i uznane grupy sceniczne (np.: Cirque du Soleil, balety dworskie, tenorzy operowi) a młode pary debiutantów prezentują widzom pokaz klasycznego walca wiedeńskiego przy akompaniamencie drezdeńskiej orkiestry. 

Organizatorem, pomysłodawcą i dyrektorem Balu jest znamienity prof. Hans- Joachim Frey niemiecki menager kultury.

Wyższa Szkoła Artystyczna http://wsa.art.pl  w Warszawie dostąpiła niebywałego zaszczytu otrzymując zaproszenie na Semper Opera Ball w Dreźnie. Po raz pierwszy w historii zobaczymy pokaz kostiumów i postaci teatralnych przygotowanych specjalnie na tę noc przez zespół artystów z WSA. W kulminacyjnym punkcie europejskiego kalendarza kultury zobaczymy na drezdeńskiej scenie spektakl barw, kolorów, formy i nieograniczonej fantazji. Całość utrzymana w charakterze prestiżowego, przepełnionego blichtrem pokazu mody, połączonego z ciekawą i nietypową interpretacją teatralną. 

Przed europejską publicznością zostaną zaprezentowane niecodzienne postacie w różnych układach choreograficznych reprezentujących konkretne style i nurty w sztuce. To niebywała okazja, by wypromować młode polskie talenty poza granicami kraju, wspierając ich kariery i dalsze artystyczne kroki. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.