Van Gogh Alive – multimedialna wystawa dzieł mistrza!

Po Berlinie, Szanghaju, Petersburgu, Florencji i Singapurze przyszedł czas na Warszawę. Van Gogh Alive – multimedialna wystawa dzieł mistrza!

Od 14 listopada 2015 roku do 14 lutego 2016 roku gości w specjalnie do tego stworzonej przestrzeni wystawienniczej przy PGE Narodowym zwanej Centrum Wystawowym przy PGE Narodowym w Warszawie, po raz pierwszy w Polsce, długo wyczekiwana, światowej sławy wystawa twórczości najsłynniejszego malarza świata.

Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii SENSORY4™ przemienią każdą powierzchnię galerii – ściany, kolumny, sufit a nawet podłogę w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza.

Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu muzeum

Wszechobecna cisza i skupienie, nadęta atmosfera czy brak możliwości dotykania eksponatów potrafią skutecznie zniechęcić do wizyt w muzeum nawet największych pasjonatów sztuki. Innowacyjna forma Van Gogh Alive poszerza dotychczasową definicję słowa „wystawa”, w niczym nie przypominając nudnych muzealnych instalacji. Każdy może podążać wybranymi przez siebie ścieżkami, w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia i twórczości malarza. Angażująca zmysły wystawa to zupełnie nowa forma doświadczania sztuki. Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu i przyglądaniu się obrazom z daleka. Przygotuj się na tętniącą życiem symfonię świateł, kolorów i dźwięków, które przeniosą cię w świat malarstwa artysty. Van Gogh Alive to podróż u boku mistrza po najdalszych zakamarkach jego twórczości. Multimedialna wystawa to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Ekscytujący świat Van Gogha zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza. 

Multimedialna wystawa Van Gogh Alive jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy.

Innowacyjna forma wystawy poszerza dotychczasową definicję słowa „wystawa”, w niczym nie przypominając tradycyjnych muzealnych instalacji.

Poruszająca gra świateł, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów, oglądane z bliska oraz towarzysząca im poruszająca muzyka klasyczna pozwolą w pełni docenić i zrozumieć kunsztowny styl malarski Van Gogha.

Van Gogh Alive to ekscytująca podróż u boku mistrza po najważniejszych zakątkach, gdzie powstały jego największe arcydzieła. Wędrówkę rozpoczynamy od rodzinnego kraju Vincenta – Holandii, potem przenosimy się kolejno do Paryża, Arles, Saint-Rémy i Auvers-sur-Oise.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.