X Festiwal Filmu Filozoficznego

Festiwal Filmu Filozoficznego jest pierwszą tego typu imprezą filozoficzno-filmową w Polsce, Europie i na świecie, a jego podstawowym celem jest promocja interdyscyplinarnego podejścia do sztuki filmowej. Tegoroczny jubileusz odbędzie się w dniach 19 do 23 kwietnia 2016 roku, a to wszystko pod hasłem „Miłość”.

Wśród spotkań w ramach festiwalu i imprez towarzyszących można wyróżnić również spotkanie z prof. Jerzym Vetulanim poprzedzone projekcją filmu Agnieszki Piotrowskiej Poślubiona Wieży Eiffel’a, który stanie się punktem wyjścia do rozmowy z udziałem reżyserki.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu będzie Mieke Bal, holenderska badaczka, teoretyk kultury i artystka audiowizualna. W Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK odbędzie się światowa premiera jej najnowszego filmu pt. Reasonable Doubt poświęconego nowemu obliczu Kartezjusza. W ramach festiwalu odbędzie się także spotkanie z Bogusławem Zmudzińskim – dyrektorem artystycznym i kuratorem konkursów festiwalu Etiuda&Anima.

Festiwal jest otwarty na szeroką i zróżnicowaną publiczność. Osobom mniej obytym z filozofią oferuje możliwość poznania nowych treści oraz objaśnianie filozoficznych i kulturowych odwołań. Głównym celem imprezy jest skłonienie publiczności do dyskusji bezpośrednio po seansach filmowych i refleksji filozoficznej bez względu na posiadany stan wiedzy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.