Moda bez barier

- Dzisiaj na wszystkich wybiegach na świecie pokazuje się modelki na wózku, czy modelki z Zespołem Downa. Choroba nie jest wyrocznią - przekonywała Ewa Minge podczas pokazu swojej najnowszej kolekcji w Arkadach Kubickiego  Zamku Królewskiego

Ewa Minge, projektantka mody, swoją najnowszą kolekcję haute couture „Black Butterflies” zadedykowała kobietom chorym na raka. W zaprojektowanych przez nią strojach, po wybiegu chodziły modelki ucharakteryzowane na kobiety walczące z chorobą nowotworową. Kolekcja miała już swoją premierę w lipcu podczas Paris Haute Couture Fashion Week.

 „Black Butterflies” to nie tylko nazwa najnowszej kolekcji Ewy Minge, ale również fundacji założonej przez projektantkę, pomagającej osobom chorym na raka. Dochód ze sprzedaży kolekcji przeznaczony jest na działalność fundacji.

Na pokazie najnowszej kolekcji haute couture pojawili się m.in. Ewa Błaszczyk, Joanna Horodyńska, oraz Karolina Malinowska. Obecna była również Miss Szwecji Natalia Fogelund, która jest ambasadorką fundacji Black Butterflies.  (IW)

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.