Siedem grzechów głównych w Warszawskiej Operze Kameralnej

Już 20 listopada 2015 w Warszawskiej Operze Kameralnej premiera spektaklu „Siedem grzechów głównych”.

„Siedem grzechów głównych” to połączenie opery z tańcem współczesnym. Od strony wizualnej wykorzystuje twórczość ikon popkultury – Lady Gagi i Madonny, legendarnego buntownika mody Alexandra McQueena oraz trash fotografię Jurgena Tellera i Nan Goldin. Udział w przedstawieniu biorą polscy i zagraniczni artyści. W roli Anny zobaczymy dwie solistki – Monikę Łopuszyńską i Olgę Rusin oraz tancerkę Ewelinę Grzechnik. Kierownictwo muzyczne objął Grzegorz Wierus, a nad całością spektaklu czuwa Mika Rosenfeld.

„Siedem grzechów głównych” to historia Anny, która wyrusza w świat, a następnie przechodzi przez wszystkie kręgi miejskiego piekła, po drodze tracąc wszelkie złudzenia. Opowieść dzieli się na dziewięć części, z których każda kolejna (poza prologiem i epilogiem) jest rozdziałem przypisanym jednemu z grzechów głównych.  Spektakl porusza temat kryzysu tożsamości wzmożonego przez narastającą globalizację.

Muzyka Kurta Weilla z librettem Bertolta Brechta. Brecht i Weill jest jednym z najsłynniejszych duetów w świecie artystycznym. Brecht, radykalny w poglądach na temat polityki i sztuki, można powiedzieć, że zrewolucjonizował XX-wieczny teatr. Weill, wielki kompozytor, zmienił myślenie o operze, wprowadzając do niej elementy muzyki jazzowej, kabaretowej i popularnej.

„Siedem grzechów głównych” to trzecia realizacja słynnej opery w Polsce i główny punkt 3. edycji Sceny Młodych (projekt realizowany przez Warszawską Operę Kameralną od 2013 r.). Dzięki przedsięwzięciu widzowie mają szansę poznać młode oblicze opery. Dla początkujących twórców to szansa na współpracę z doświadczonymi, uznanymi artystami, a często także okazja do debiutu na dużej scenie i pokazania się szerokiej publiczności. (AK)

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.