APOSTROF. Międzynarodowy Festiwal Literatury
W maju na literackiej mapie Polski pojawi się kolejny festiwal – Apostrof. Wybitni, ale też popularni pisarze – Jaume Cabré, Lars Saabye Christensen i Paullina Simons pojawią się w Polsce. Apostrof to pierwsze wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą.
W ramach festiwalu odbędzie się ponad 70 wydarzeń w ośmiu miastach Polski. W programie znajdą się spotkania autorskie z najbardziej lubianymi i cenionymi pisarzami, tematyczne panele dyskusyjne, warsztaty i spacery literackie. Wspólnie z zaproszonymi autorami i krytykami literackimi, czytelnicy będą mieli okazję porozmawiać o zjawiskach charakterystycznych dla współczesnej prozy czy problemach istotnych w debacie społecznej, ale też po prostu spotkać swoich ulubionych pisarzy. Festiwal potrwa od 16 do 22 maja. Wydarzenia będą odbywać się m.in. na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego oraz w salonach Empik – poza Warszawą festiwal zawita do Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Łodzi i Szczecina.
Apostrof to okazja do spotkań z czołowymi polskimi pisarzami. Tu program wydarzenia otwierają: laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, czterokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike – Jacek Dehnel, którego „Krivoklat” będzie miał premierę w ramach festiwalu, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru – Gaja Grzegorzewska i najbardziej bestsellerowa polska autorka 2015 roku – Katarzyna Bonda. Nazwiska kolejnych twórców, także pisarzy, którzy pojawią się poza Warszawą, poznamy już na początku kwietnia.
Opiekę kuratorską nad festiwalem objęła Sylwia Chutnik – pisarka, dziennikarka i kulturoznawczyni, laureatka Paszportu Polityki, trzykrotnie nominowana do Nagrody Nike. O identyfikację wizualną festiwalu zadba Tymek Borowski – malarz i artysta audiowizualny, laureat Paszportu Polityki 2015, nominowany też do Spojrzeń – najważniejszej nagrody w dziedzinie sztuk wizualnych w Polsce.
zdj. Lars Saabye Christensen (źródło: materiały prasowe)
Komentarze (0)