„Patriotów 41” - w świecie absurdu i groteski.

Stalinizm jako okrutna groteska. Nowa powieść najbardziej hrabalowskiego z polskich pisarzy!

Opowieść o mieszkańcach pewnego domu. Tych sprzed wojny, którzy go zbudowali, marząc, że będzie dla nich schronieniem do końca życia, z okresu wojennego i tych z czasów PRL. Jego mieszkańcy doświadczyli zmiennych kolei losu: zbrodni i miłości, podłości i szlachetności, chwil szczęścia i samotności. Usiłowali przetrwać w świecie, który był nieprzewidywalny, czasami balansując na granicy tragifarsy i absurdu. A dom trwał razem z nimi…. 

źródło opisu: www.zysk.com.pl

 

Marek Ławrynowicz ukończył wydział polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w różnych zawodach - był kaowcem, bibliotekarzem, a także młodszym betoniarzem, robotnikiem terenowym czy cukiernikiem.

Debiutował w 1974 roku jako poeta. Kilka lat zajmował się poezją wizualną, performance, mail artem, lecz ostatecznie wrócił do tradycyjnej prozy. Jego teksty cechuje prześmiewczy czarny humor. W 1996 roku otrzymał Nagrodę Fundacji "Wyzwania", oraz wyróżnienie Biblioteki Raczyńskich za powieść Diabeł na dzwonnicy.

Jest autorem wielu słuchowisk radiowych, w tym obszernego cyklu utworów z Malinówkiem w tytule. Za słuchowisko Ameryka wkracza do Malinówka otrzymał nagrodę na festiwalu Dwa Teatry (2002). Na festiwalu w Bolimowie wyróżniono słuchowisko Tuba. Współtworzył także takie radiowe audycje satyryczne, jak ZsypParafoniaKiwiKiwirozmówki, powieść radiową W Jezioranach oraz telewizyjny Odjazd. Jest współautorem scenariusza serialu Blondynka.

Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, w którym pełnił funkcję m.in. członka Zarządu Głównego.

W latach 2007–2008 redaktor naczelny kwartalnika literackiego Wyspa. Od 2009 sprawuje opiekę redakcyjną nad niezależną audycją radiową "Szkiełko i oko".

Źródło: wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.