BEAta Pflanz

Czym sie zajmuję

Malarstwo Rysunek Opowiadania Eseje Nowele Wiersze Malarstwo Rysunek Opowiadania Eseje Nowele Wiersze

O mnie

BEAta Pflanz (1961)– urodziła się w Poznaniu. Niezależna artystka interdyscyplinarna (abstrakcja), także kurator sztuki, pomysłodawca i organizator akcji artystycznych różnego typu, w tym dla dzieci i młodzieży, również dla niepełnosprawnych. Krytyk, a także pisarka. Ukończyła studia z wyróżnieniem, dyplom z zakresu malarstwa na Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (2007). Ma na swoim koncie już ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych (w tak krótkim czasie), w tym projekty międzynarodowe: ostatnio Bazylea, solowa wystawa malarstwa w Basel Art Center 2015, plus 2 wystawy zbiorowe 2016, w 2014 Nowy Jork (Międzynarodowa Wystawa Malarstwa na Manhattanie) i Cold Spring NY oraz Taos, stan Nowy Meksyk – Stany Zjednoczone Ameryki, Berlin 2014 wystawa malarstwa podczas Weekend Open Museums and Galleries , Lizbona 2014 (wielka wystawa malarstwa 4 polskich artystek, pod egidą Ambasady Polskiej tamże), Amsterdam 2013, Londyn 2013, Barcelona i Madryt (w tym Prado) 2016, 2012 oraz 2011, Tokio 2011, Rzym 2010 oraz wystawy indywidualne: Wcześniej wspomniana Bazylea, Basel Art Center, BWA Zamek Książ (167 obrazów) 2012/ 2013 , Galeria Miejska Arsenał Poznań 2011 http://www.youtube.com/watch?v=XyA23rGQj08 Galeria Schody Warszawa 2011 http://www.youtube.com/watch?v=BpAZ6BYAIHw Galeria Szyperska Poznań 2009 , Galeria Kantorek Bydgoszcz 2008 Stary Browar w Poznaniu – Słodownia 2007 Museum of Inner Space w Poznaniu 2006 Galeria Rotunda Poznań 2006 oraz wiele innych. BEAta Pflanz to artystka niepokorna: eksploruje i odkrywa, stawia sobie zadania, czasem z pozoru nie do wykonania, poszukuje i jest z pozoru zmienną, ale ta zmienność jest jej czystą konsekwencją działania. Mawia o sobie, że jest trochę jak noc (mroczna) i dzień (kolorowa, pogodna, ekspresyjna) – ale to przecież jest ciągle jedna i ta sama doba! Uwielbia happening i performance, i nie boi się pracy z najmłodszym pokoleniem (…bo najlepiej jest trafiać na podatny grunt), a najważniejsze dla niej jest otwieranie innych na sztukę, próba zmiany w społeczeństwie: praca nad art-edukacją społeczną, nad tworzeniem relacji odbiorca-twórca, nad tworzeniem środowiska artystycznego. Stąd jej intensywna współpraca z Czapski Art Foundation, z Fundacją Nigdy Nie Jest Za Późno i wieloma innymi… praca z ludźmi, którzy myślą podobnie, jak artystka. Nie boi się podejmować trudnych decyzji, nie ucieka od trudnych zadań. Dość powiedzieć, że jej największa i najbardziej medialna praca to projekt MIESZKAM W SWOIM OBRAZIE (2009), czyli zamiana zewnętrznych ścian własnego domu w obraz (ponad 400 m2) – obecnie kontynuowana i od 2015 powstaje całkiem inny nowy obraz na domu.

Ostatnio dodane prace

Ostatnio wystawione komentarze

  • "City of Joy"
    Komentarz:
    67 m2 muralu stworzyłam na prośbe ojej Gminy i Wójta Suchy Las...obecnie - bowiem moje działanie było tu pierwsze, jest tu tzw GIM i plac zabaw dla dzieci i młodych:)
  • "Mieszkam w swoim obrazie"
    Komentarz:
    Dziękuję Tadeusz Niemiec za ciepły komentarz...dodam, że ten projekt nazywany totalnym, to ponad 400m2 obrazu - a w tym roku będzie i na nowo i więcej...tu najnowsza część nowego MIESZKAM W SWOIM OBRAZIE>